LUKS START DOBROMIERZ - strona nieoficjalna

dzisiaj: 14, wczoraj: 25
ogółem: 435 913

statystyki szczegółowe

Najnowsza galeria

VII TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ DZIWECZĄT O PUCHAR DYREKTORA ZPS W DOBROMIERZU - 22.01.2014R.

-popularyzowanie wśród mieszkańców Dobromierza i okolic piłki siatkowej;
-popularyzacja przepisów i ceremoniału rozgrywania spotkań piłki siatkowej.

ORGANIZATOR:
Organizatorem Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej jest Ludowy Uczniowski Klub Sportowy „START” Dobromierz. Organizator zapewnia sędziów i salę do rozgrywania spotkań.

TERMIN I MIEJSCE PRZEPROWADZANIA SPOTKAŃ W RAMACH ALPS 2016:
-obsadę sędziowską i terminarz rozgrywek ustala organizator. Spotkania odbywać będą się w sali ZPS w Dobromierzui oraz w Hali Sportowej w Kluczewsku.
-drużyny zobowiązane są do ścisłego przestrzegania terminarza rozgrywek. Zmiana terminu spotkania przez drużynę może odbyć się wyłącznie z ważnych przyczyn zgłoszonych organizatorowi na 7 dni przed planowanym spotkaniem. O zmianie terminu spotkania decyduje organizator.
W przypadku, gdy drużyna nie poinformuje odpowiednio wcześniej o zmianie terminu, mecz zostanie zweryfikowany jako przegrany walkowerem.

WARUNKI UCZESTNICTWA:
W Amatorskiej Lidze Piłki Siatkowej mogą uczestniczyć zawodnicy, którzy:
-ukończyli 16 lat i nie mają przeciwwskazań do uprawiania sportu;
-w terminie podanym do publicznej wiadomości zgłosili zespół do organizatora (organizator po terminie może przyjąć zgłoszenie zespołu tylko wtedy, gdy zgodę wyrażą uczestnicy ALPS na spotkaniu organizacyjnym);
-w terminie ustalonym przez organizatorów wpłacą wpisowe (20 PLN od osoby).

ZGŁOSZENIA:
-zespół stanowi minimum 6 zawodników. Zgłoszenie imienne zawodników należy wypełnić na karcie zgłoszenia wg wzoru otrzymanego na spotkaniu organizacyjnym. W trakcie zawodów do protokołów można wpisać tylko te osoby, które zostały zgłoszone do rozgrywek przez osobę odpowiedzialną za zespół;
-zawodnik w danym sezonie może grać tylko w barwach jednej drużyny.

SPOSÓB PROWADZENIA ROZGRYWEK:
-"każdy z każdym" (jednorundowo);

-drużyna w miarę możliwości gra w jednolitych strojach;
-10 minut przed rozpoczęciem spotkania drużyny rozgrzewają się na boisku, na którym będzie rozgrywane spotkanie;
-co najmniej 10 minut przed rozpoczęciem każdego spotkania drużyna zobowiązana jest przedstawić sędziemu listę zawodników biorących udział w meczu. Lista ta jest ostateczna i nie dopuszcza się dopisywania zawodników na 2 minuty przed rozpoczęciem spotkania;
-spotkanie wygrywa zespół, który wygra 2 sety;
-drużynie przysługują (dwie 30 s.) przerwy w każdym z setów.
-w przypadku równości wygranych setów 1:1, rozgrywany jest set decydujący tzw. „tie-break” do 15 punktów.
-wysokość siatki: 2,43m

ZAWODY ZOSTANĄ ZWERYFIKOWANE WALKOWEREM W PRZYPADKU GDY:
-drużyna z własnej winy nie stanie do zawodów lub spóźni się więcej niż 15 minut;
-drużyna zgłosi się do zawodów z mniejszą ilością zawodników niż czterech;
-drużyna wzbrania się grać pod kierunkiem sędziego wyznaczonego przez organizatora;
-drużyna schodzi z boiska lub dekompletuje się przed końcem spotkania (mniej niż 4 zawodników);
-w drużynie biorą udział zawodnicy nie uprawnieni do gry lub grają pod fałszywym nazwiskiem;
-drużyna nie wpłaci wpisowego w ustalonym terminie.
Drużyna, która nie stawi się na dwa kolejne spotkania, albo trzy w całym sezonie lub innych przyczyn jej trzy mecze zostaną zweryfikowane jako walkower, zostaje automatycznie wykluczona z rozgrywek bez zwrotu poniesionych kosztów. Tabela ligi w takim przypadku nie ulega aktualizacji, a następne mecze kończą się wygraną przeciwnika 2:0 (25:0; 25:0).

KARY DLA ZAWODNIKÓW:
Niewłaściwe zachowanie członka zespołu w czasie spotkania, w przerwach przed lub po jego zakończeniu wobec sędziów organizatorów, przeciwników, zawodników swojego zespołu lub publiczności karane jest :
-upomnieniem słownym lub gestem ręką bez kartek,
-żółtą kartką,
-wykluczeniem: czerwona kartka,
-dyskwalifikacją: żółta + czerwona  kartka  (razem).
Kary, o których mowa w powyższym regulaminie, nałożone na poszczególnych zawodników egzekwowane są od całej drużyny pod groźbą niedopuszczenia jej do kolejnych spotkań i co za tym idzie wykluczenia z rozgrywek bez zwrotu poniesionych kosztów.

B.
w przypadku, gdy poszczególne zespoły będą miały taką samą liczbę punktów, o zajęciu wyższej lokaty w tabeli zdecyduje korzystniejszy bilans małych punktów, a nie setów.
C. wynik bezpośredniego spotkania.

NAGRODY:
Każdy z zespołów startujących w Amatorskiej Lidze Piłki Siatkowej otrzyma dyplom, natomiast pierwsze trzy drużyny puchary i medale dla każdego zawodnika (max 12 zawodników);

POSTANOWIENIA KOŃCOWE:

Za szkody wynikłe z użytkowania szatni oraz pomieszczeń sanitarnych odpowiadają drużyny. Za przedmioty pozostawione w szatniach organizatorzy nie biorą odpowiedzialności. Za zgubione lub pozostawione na terenie hali sportowej rzeczy osobiste organizator nie ponosi odpowiedzialności. Za bójkę na terenie hali na której będą rozgrywane mecze osoby biorące w niej udział otrzymują automatyczną dyskwalifikację do końca sezonu, bez możliwości odwołania się. Za naruszenie nietykalności sędziego lub organizatora, zawodnik otrzymuje automatyczną dyskwalifikację do końca sezonu oraz zakaz gry w dwóch kolejnych sezonach rozgrywek. Mecze powinny być rozgrywane w przyjaznej i towarzyskiej atmosferze, zgodnie z obowiązującymi przepisami bez użycia przemocy, w myśl zasad „FAIR-PLAY”. Organizator zastrzega sobie prawo ostatecznej interpretacji wszelkich kwestii spornych. Organizator nie ponosi odpowiedzialności prawnej, ani cywilnej w zakresie szkód na zdrowiu i mieniu biorących udział w rozgrywkach zawodników. Organizator zastrzega sobie prawo do zmian w niniejszym regulaminie wynikających z przebiegu prowadzonych rozgrywek. Wszelkie kwestie nieujęte w niniejszym regulaminie rozstrzyga organizator. Niniejszy regulamin wraz z przepisami gry przy PZPS jest jedyną podstawą rozgrywek Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej w Dobromierzu w sezonie 2014/2015. W sprawach nieuregulowanych niniejszym regulaminem, obowiązują przepisy dyscyplinarne PZPS. Regulamin obowiązuje w rozgrywkach Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej "Murawy Dobromierskie 2015" w sezonie 2015/2016.